Fórum kvality a Six Sigma28. - 29. 05. 2024, ŽilinaKonferencia s možnosťou exkurzie vo vybraných spoločnostiach.VI. ROČNÍK KONFERENCIE

"Kvalita výrobných a administratívnych procesov, jej nástroje a jej zlepšovanie"

VI. ročník konferencie 


Inšpirácie, kontakty, trendy
z oblasti systémov manažérstva kvality, riešenia nezhodných výrobkov a reklamácií, prepojenia kvality s dizajnom a inováciami, digitalizáciou, cloudových riešení v kvalite, ale aj z oblasti praktických riešení metodikou Six Sigma.
Konferencia sa koná pravidelne od roku 2017.

Spoznajte rečníkov VI. ročníka...

Daniel Bury - IPA SlovakiaDaniel BuryLean manager, Frauenthal Gnotec Slovakia s.r.o.
Po ukončení štúdia na Žilinskej univerzite, fakulte PEDaS, odbor železničná doprava sa venoval logistike vo firme TRW. Neskôr vo firme Frauenthal Gnotec pracoval ako Production planner - 3 roky, procesný inžinier - 5 rokov a posledné 3 roky je Lean managerom. Zároveň má skončené štúdium Green Belt a Black Belt. V práci sa venuje optimalizácii všetkých procesov vo firme.
Pavel Kuchárek - IPA SlovakiaPavel KuchárekFinancial Director , NissensCooling Solutions SK, s.r.o.
Po Technickej univerzite vo Zvolene s odborom Finančný kontroling a kvalita pracoval v rôznych firmách na finančných poziciách. Štúdium Green Belta absolvoval počas práce v Reutter, Myjava, v pozícii Operation riaditeľ a Managing director. V súčasnosti pôsobí v spoločnosti Nissens Cooling Solutions, Čachtice.
Daniel Jurina - IPA SlovakiaDaniel JurinaVedúci kvality, Schaeffler Kysuce, spol. s r.o.
Vyštudoval MTF v Trnave a od skončenia pracuje v Schaeffler, Kysuce. Následne vo firme zastával pozície:
• 01/2000 - Technik kvality Schaeffler Kysuce
• 2003 - Vedúci oddelenia plánovania kvality
• 2008 - Quality Manager Schaeffler Lanškroun, CZ - Q support, 6 mesiacov, expat
• 2010 - Vedúci výroby – kolesové ložiská
• 2015 - Quality Manager Schaeffler Kysuce
• 2018 - Quality Manager Schaeffler Portugalsko - Q support, 6 mesiacov, expat
• 2018-2024 - Quality Manager Schaeffler Kysuce Záľuby: horská cyklistika, turistika, lyžovanie.
Štefan Proň - IPA SlovakiaŠtefan ProňKonateľ spoločnosti, Q-System s.r.o.
Konateľ spoločnosti Q-System s.r.o. Spoločnosť poskytuje školenia a poradenstvo v oblasti kvality, environmentu a bezpečnosti. Navrhuje a vyrába prípravky, pomôcky a meradlá do priemyslu a laboratórií. Zabezpečuje kalibrácie, skúšky, skenovania a analýzy prevažne pre automobilový priemysel. Je vedúcim akreditovaného kalibračného laboratória Q-LAB s.r.o. na kalibráciu meradiel dĺžky, rovinného uhla, momentu sily, sily a elektrických veličín. Je certifikačný audítor spoločnosti LL-C Certification pre normy ISO9001, ISO14001, ISO37001 a ISO50001.
Jana Šeligová - IPA SlovakiaJana ŠeligováProcesný manažér, Skupina Haleon / GSK
Je absolvent Slovenskej Technickej Univerzity v Bratislave, Fakulty chemickej a potravinárskej technológie. Po skončení univerzity v roku 2006 začala svoje pôsobenie v Talianskom Miláne - Safosa, kde participovala na presune výroby na Slovensko - de Miclén. Po návrate v roku 2008 pokračovala na oddelení logistiky, neskôr viedla tím materiálových, výrobných plánovačov a špeditérov. Tri roky pôsobila na globálnej pozícii Procesný expert pre SAP a moduly PP, MM, MD v automobilovej spoločnosti ZF, kde podporovala implementáciu SAP riešení pre výrobu a logistiku. Od roku 2021 pôsobí ako Procesný manažér v Centre Excelentnosti pre Globálnu logistiku v spoločnosti Haleon. Je presvedčená, že úspech tkvie v ľuďoch a v postoji: “To sa naučíme a zvládneme!“. "
Pavol Hucík - IPA SlovakiaPavol HucíkProjektový manažér, Be Lenka s.r.o.
V minulosti pôsobil vo firme Ross, kde sa venoval projektom výroby eventových zariadení pre zákazníka Red Bull. Neskôr prešiel do Spa Aphrodite, kde sa venoval výrobnému procesu plniarne minerálnej vody. Aktuálne pracuje vo firme Be Lenka na pozícií projektového manažéra zodpovedného za kvalitu. Rieši zabezpečenie kvality vo výrobe, posudzuje kvalitu a vyhodnocuje reklamácie.
Vladimíra Sarvašová - IPA SlovakiaVladimíra SarvašováLektor, kouč, mentor, LIPA Consulting
Ako skúsený líder pretavuje do zmysluplného vzdelávania ako lektor, kouč a mentor. Veci jej musia dávať hlavu a pätu, a tiež vďaka aj jej ekonomickému vzdelaniu a aj skúsenostiam v tomto obore vie priniesť stratégiu, inovácie a ľudskosť v jednom. Veľmi rada prepája ekonomické výsledky so vzdelávaním. Obľúbené témy sú: líderšip - všetky úrovne, sebapoznanie, vytváranie silných a angažovaných tímov a až celkovo kultúr vo firmách, učiaca sa organizácia, svetové kultúry a ich rozdiely a inklúzia, angažovanosť.
Vladimír Kollár - IPA SlovakiaVladimír KollárMaster Black Belt, Boge Elastmetall Slovakia a.s.
Do Boge nastúpil v roku 2010 na pozíciu údržbára. Od roku 2011 prestúpil na pozíciu servisného inžiniera, kde mal na starosti dáta v SAP. V roku 2014 prešiel na novovzniknutú pozíciu Inžiniera analýz nákladov - v podstate návrh výrobného postupu a spotreby času - personál aj stroje - pre nové výrobné artikle. Po úspešnom absolvovaní GB a následne BB v rokoch 2015 až 2016 sa začal pripravovať na MBB a od roku 2018 je na tejto pozícií. Má na starosti 6S v TT a taktiež projekty 6S v Boge celosvetovo - Čína, Nemecko, Francúzsko... Záľuby : venuje sa turistike, rybolovu, 3D lukostreľbe, basketbalu -je hráčom 2.Ligy basketbalu + asistent trénera pri U15.
Petr Znamenáček - IPA SlovakiaPetr ZnamenáčekProduction manager , Reutter SK s.r.o.
Študoval na Vysokej škole Bezpečnostného manažérstva v Košiciach. Od roku 2000 pracoval na rôznych pracovných pozíciách. Prešiel od operátora výroby, cez majstra, supervízora výroby, vedúceho výroby, manažéra kvality až po manažéra výroby. V práci sa zaoberá výrobnou efektivitou, výškou scrapu a jej znižovaním, prestojmi strojov a zariadení a celkovou organizáciou výroby.
Daniela Virgová - IPA SlovakiaDaniela VirgováProcess and Documents Analyst, Skupina Haleon / GSK
Po ukončení štúdia Manažmentu výroby a Logistiky na EUBA v roku 2011, Daniela začala svoju kariéru v spoločnosti GSK Levice - deMiclen - na pozícii plánovača výroby na divízii kozmetiky. Medzi rokmi 2017 až 2021 zastávala pozíciu manažérky logistiky v kozmetickej firme Farmol, kde zodpovedala za tvorbu procesov svojho oddelenia a riadenie logistického a skladového tímu. Od roku 2021 pôsobí ako procesný koordinátor v Centre Excelentnosti pre Globálnu logistiku v spoločnosti Haleon, kde sa okrem vedenia Customer service tímu venuje aj zlepšovaniu a automatizácii procesov.
Kristína Červenáková - IPA SlovakiaKristína ČervenákováSystems Integrity and Reporting Analyst, Skupina Haleon / GSK
Stojí za nápadom a aplikáciou na objednávanie auto a pneuservisu, Ernest.to, na ktorom pracovala už počas strednej školy v projekte aplikovanej ekonómie. Po skončení strednej školy v roku 2016 pracovala ako odborná asistentka v spoločnosti ZF Slovakia, a.s., kde sa predovšetkým venovala podpore projektu relokácie závodu z Nemecka na Slovensko. Získala skúsenosti v oblasti projektového riadenia a neskôr pokračovala na pozícii projektového inžiniera so zameraním na automatizáciu. V roku 2021 nastúpila do spoločnosti GSK, dnes Haleon, na pozíciu Systems Integrity and Reporting Analyst, kde je jej hlavnou úlohou zlepšovanie procesov v oblasti globálnej logistiky.
Igor Szarka - IPA SlovakiaIgor SzarkaSenior špecialista pre kvalitu, SE Bordnetze - Slovakia s.r.o.
Igorova pracovná kariéra v spoločnosti SEBN SK začala v roku 2006. Svoje, dnes už 18-ročné skúsenosti v automobilovom priemysle nadobúdal prácou na niekoľkých oddeleniach, a to výroba, ľudské zdroje, kvalita. Od roku 2016 je súčasťou tímu zlepšovania. Vykonáva komplexnú podporu kvality pre automotive projekty výrobných sesterských spoločností skupiny SEBN v rámci Európy, Afriky a Severnej Ameriky. Po úspešnej certifikácii v Japonsku v roku 2019 realizuje audit systému neustáleho zlepšovania PIKA PIKA, zodpovedá za audity zlepšovania podľa požiadaviek koncernu SWS a zároveň aj samotnú koordináciu auditov v rámci celej korporácie. V súčasnosti najmä vytvára a zavádza štandardy zlepšovania kvality, školí zamestnacov a realizuje audity zamerané na neustále zlepšovanie.

Moderátor Fóra kvality

Ján Burieta, projektový manažér IPA Slovakia, sa venuje systémom kvality, Six Sigma a zavádzaniu metód lean vo výrobe. Viedol desiatky projektov na Slovensku a v Českej republike vo výrobných spoločnostiach a v službách. Vzhľadom na svoju odbornú prax vie osloviť rečníkov na konferenciu veľmi poctivo. Prechádza s nimi vopred prednášky, aby ste sa počas dňa dozvedeli tie najdôležitejšie informácie.

Napísali o konferencii

Veľmi zaujímavá konferencia s množstvom rôznorodých príspevkov z oblasti kvality. Profesionálny prístup prednášajúcich.
Martina Debnárová , DANFOSS, spol. s r.o.
Odchádzam s presvedčením, že okrem zdravého rozumu je potrebné držať krok aj vďaka digitalizácii a automatizácii...
Peter Ďalog Manažér kvality, ERNSTPROFIL, spol. s r.o.
Celkový dojem z konferencie je veľmi dobrý. Priniesla veľa zaujímavých myšlienok, ktoré budú použiteľné do praxe v našej spoločnosti.
Ivan Mojto , HF NaJUS, a.s.

GOLD PARTNER

Odborný partner

Mediálni partneri

Holiday Inn Žilina
Športová 568/2
010 10 Žilina