Fórum kvality20. - 21. 09. 2022, ŽilinaKonferencia s možnosťou exkurzie v KIA Slovakia

MOTTO 4. ROČNÍKA KONFERENCIE:

„Kvalitné produkty, kvalitné procesy, kvalitní ľudia!“
 

Inšpirácie, kontakty, trendy
z oblasti systémov manažérstva kvality, praktických riešení nezhodných výrobkov a reklamácií, meraní a kontroly produktov, optimalizácie výrobných procesov, prepojení kvality so zabezpečením kvalitných ľudí, ale aj z oblasti napredovania od kopírovania ku kvalite.

Spoznajte rečníkov

Miroslav Tománek - IPA SlovakiaMiroslav TománekObchodný riaditeľ, Bartech Slovakia
Kontrola pracovného postupu - cesta k zabezpečeniu požadovanej kvality Miroslav Tománek sa venuje problematike sledovania výroby a zberu dát z výroby s využitím automatickej identifikácie - čiarové kódy, RFID technológia... Má viac ako 13-ročné skúsenosti s implementáciou riešení pre zákazníkov z oblasti AUTOMOTIVE - strojársky a plastikársky priemysel - na pozícii vedúceho projektov.
Jana Chynoradská - IPA SlovakiaJana ChynoradskáRiaditeľka, Harmony Academy
Transformácia tradičnej jazykovej školy cez inováciu biznis modelu Jana Chynoraská vyštudovala Pedagogickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave v rokoch 1993 – 1997. Po úvodných 5 rokoch odbornej práce v akademickom prostredí začala pôsobiť v oblasti súkromného jazykového vzdelávania a ďalšieho vzdelávania dospelých doma a v zahraničí v spoločnosti HARMONY ACADEMY. V roku 2010 iniciovala zrod myšlienky Learn&Lead a na tejto medzinárodnej ceste rozvoja seba, svojho tímu, ako aj prostredia organizácie/školy sa jej podarilo inšpirovať mnohých, ktorí sa ku nej postupne pridávajú. Dennodennou prácou napĺňa víziu rozvoja prostredia jazykovej školy pre zabezpečenie dôstojných pracovných podmienok jej učiteľov a lektorov s priamym zameraním sa na aktuálne potreby a spokojnosť svojich klientov.
Juraj Šeleng - IPA SlovakiaJuraj ŠelengŠpecialista pre zlepšovacie projekty kvality, MTA Slovakia
Zavedenie automatického zberu dát celkovej nekvality - COPQ - z liniek montáže a vstrekolisov Vo firme MTA bol Juraj Šeleng vedúci procesnej kvality a teraz sa venuje zlepšovacím projektom kvality. Profesne sa kvalite venuje od 2012, začínal ako inžinier kvality pre zákazníka v strojárskej automotive firme, neskôr v elektrotechnickej firme taktiež ako inžinier kvality pre zákazníka a neskôr ako vedúci inžinierov kvality.
Juraj Vagovský - IPA SlovakiaJuraj VagovskýProduct Sales Manager X-ray/CT, Carl Zeiss Slovakia
Aplikácie počítačovej tomografie CT Juraj Vagovský sa kvalite venuje od roku 2015, začínal na pozícii zodpovedného za metrológiu v strojárskej firme. V spoločnosti Carl Zeiss Slovakia pracoval najskôr ako aplikačný inžinier pre technológiu priemyselnej počítačovej tomografie CT. Skúsenosti z tejto oblasti teraz využíva ako produktový manažér pre X-ray/CT aplikácie a produkty spoločnosti Carl Zeiss v Slovenskej a Českej republike.
Vladimír Kokarda - IPA SlovakiaVladimír KokardaSales representative, Carl Zeiss Slovakia
Kontrola materiálových vlastností v aditívnej výrobe Strojný Inžinier s históriou práce v automobilovom priemysle, konkrétne ako vývojový inžinier. Pracoval na vývoji a nasadení do výroby, či už na projekte Audi Q7, alebo Land Rover Defender. Skúsenosti z praxe teraz využíva ako Sales inžinier vo firme Carl Zeiss, kde zákazníkom ponúka a realizuje projekty zamerané na kontrolu kvality. Vo svojom voľnom čase vyhľadáva výlety s rodinou, horskú cyklistiku a futbal.
Ján Košturiak - IPA SlovakiaJán KošturiakLíder v oblasti inovácií, poradca, kouč a spoluzakladateľ IPA Slovakia, IPA Slovakia
Od kopírovania ku kvalite a inováciám – pohľady z Číny Realizuje projekty v oblasti inovácií, strategického manažmentu, organizácie podniku a priemyselného inžinierstva. Dlhodobo pôsobil na Žilinskej univerzite, ATH Bielsko Biala, Fraunhofer IPA Stuttgart a TU Wien. V roku 1990 začal pracovať ako konzultant pre priemyselné podniky. Okrem uvedených oblastí sa zaoberá spájaním ľudí v rámci Podnikateľskej univerzity.
Martina Jankolová - IPA SlovakiaMartina JankolováLektorka, koučka, IPA Slovakia
Zvládanie rastúceho tlaku na zmenu v kvalite fungovania pracovníkov vo firmách Martina má viac ako 23 ročnú prax v manažmente a riadení ľudských zdrojov. Podieľala sa na realizovaní mnohých personálnych auditov, výskumoch kvality ľudských zdrojov a poradenských projektoch. Pôsobí ako senior konzultant v oblasti rozvoja komunikácie, spolupráce, firemnej kultúry a organizácie. Je dlhoročnou lektorkou a koučkou rozvojových manažérskych aktivít. Energiu dobíja na turistických chodníkoch a bežkárskych tratiach.
Mária Chrástová - IPA SlovakiaMária ChrástováKoordinátor zlepšovania, LEONI Wiring Systems Slovakia
Znižovanie scrapu a zvýšenie dostupnosti linky Sprinter VS30 V LEONI Wiring Systems Slovakia, spol. s r. o. pracuje od 11/2021 na pozícii Koordinátor zlepšovania. Pracuje v projektoch zameraných na zlepšovanie procesov s cieľom zlepšiť finančné ukazovatele. Uskutočňuje tréningové programy v nástrojoch a metódach zlepšovania. Podporuje a koučuje manažérov v nepretržitom zlepšovaní. Vykonáva audity s cieľom posúdiť výkonnosť podniku v súvislosti s Operational Excellence systémom produktivity. Podieľa sa na zdieľaní zlepšovacích myšlienok a skúseností v našej organizácii.
Miroslav Marek - IPA SlovakiaMiroslav MarekPoradca manažmentu, projektový manažér, New Dimension
Digitálna transformácia v procesnej kvalite Vyštudoval strojnú fakultu Vysokej školy banskej v Ostrave odbor strojárenská technológia so špecializáciou na projektovanie výrobných systémov a neskôr pedagogické minimum na Univerzite Palackého v Olomouci. Je certifikovaným KAIZEN trénerom a KAIZEN manažérom. V oblasti inovácií absolvoval tréning metodiky WOIS vo WOIS Inštitúte v nemeckom Coburgu. Má viac ako dvadsať rokov skúseností so zavádzaním štíhlych výrobných systémov a tímovej práce v podnikoch svetových firiem ako sú Siemens, Continental alebo DURA kde pracoval na technických a manažérskych pozíciách. V súčasnej dobe je business partnerom v spoločnosti New Dimension, pôsobí ako poradca manažmentov pre tvorbu a riadenie stratégií, inovácií a udržateľného rastu firiem.
Lucia Očovská - IPA SlovakiaLucia OčovskáCI Coordinator, Cloetta Slovakia
Redukcia nadváhy baleného produktu metodikou Six Sigma V spoločnosti Cloetta Slovakia pracuje od roku 2018 na pozícii CI koordinátor. Nakoľko má vyštudovanú Technickú univerzitu v Liberci, odbor Textilné a odevné technológie, program Textilné inžinierstvo, pracovala v automobilovom priemysle ako konštruktér/vývojár prepravných obalov a v ďalšej firmy, taktiež automobilový priemysel, ako technológ. V rámci svojich záľub a voľného času sa rada venuje maľovaniu, turistike a cestovaniu.
Martin Hriško - IPA SlovakiaMartin HriškoPredseda predstavenstva 24 VISION a.s., 24 VISION a.s.
Komplexná kontrola kvality riadená umelou inteligenciou Študoval meranie a reguláciu na elektrofakulte Vysokej školy banskej v Ostrave. Spolu so svojím tímom vyvíjajú unikátne riešenie pre komplexnú kontrolu kvality výrobkov s využitím AI a hlbokého učenia. Pred troma rokmi spolu so svojimi kolegami založil Startup, kde zúročuje svoje dlhoročné skúsenosti z IT odboru a aktívne sa podieľa na vývoji a rozvoji firmy. Má rád veľké výzvy a je nadšencom pre technologické inovácie.

Moderátor Fóra kvality

Ján Burieta, projektový manažér IPA Slovakia, sa venuje systémom kvality, Six Sigma a zavádzaniu metód lean vo výrobe. Viedol desiatky projektov na Slovensku a v Českej republike vo výrobných spoločnostiach a v službách. Vzhľadom na svoju odbornú prax vie osloviť rečníkov na konferenciu veľmi poctivo. Prechádza s nimi vopred prednášky, aby ste sa počas dňa dozvedeli tie najdôležitejšie informácie.

Napísali o konferencii

Pozitívne hodnotím. Zaujali ma rôzne pohľady na isté témy.
Miroslava Jedináková Inžinier kvality, GRUPO ANTOLIN BRATISLAVA, s.r.o.
Veľmi dobré, som rada, že som prišla. Odnášam si celý zoznam inšpirácií.
Viera Balajová Quality Manager, ASPEL SLOVAKIA, s.r.o.
Konference splnila max. moje očekávaní. Obohatili mně zkušenosti jak přednášejícich, tak účastníků konference.
Tomáš Gociek , Slévárny Třinec, a.s.

Mediálni partneri

Holiday Inn Žilina
Športová 568/2
010 10 Žilina